Інструменти графічних редакторів


Інструменти графічних редакторів

Видiлячі інструменти. У графічних редакторах над елементами зображення можливі різні операції: копіювання, переміщення, видалення, поворот, зміна ж розмірів та т. буд. Щоб виконувати якусь операцію над об'єктом, його спочатку потрібно виділити.

Для виділення об'єктів врастровом графічному редакторі зазвичай є інструмента: виділення прямокутної області й виділення довільній області. Процедура виділення аналогічна процедурі малювання.

Виділення об'єктів ввекторном редакторі здійснюється з допомогою інструмента виділення об'єкта (на панелі інструментів змальовується стрілкою). Для виділення об'єкта досить вибрати інструмент виділення, тож клацнути з кожного об'єкту малюнку.

Операції над виділеним фрагментом. Фундаментальна обізнаність із фрагментами і буфером дозволяє переносити фрагмент малюнка інше місце, створювати кілька копій фрагмента чи їх у інше додаток.Виделенную область можна перетягнути інше місце. І тому натискають ліву кнопку на області, потім, не відпускаючи її, перетаскують миша інше місце. Можна помістити фрагмент в файл. Над фрагментом малюнка можна робити та інші операції - змінювати розміри, розтягувати, повертати, нахиляти і відбивати.

Інструменти редагування малюнка дозволяють вносити в малюнок зміни: прати його частину, змінювати кольору та т. буд. Для стирання зображення на растрових графічних редакторах використовується інструментЛастик, який прибирає фрагменти зображення (пікселі), у своїй розмірЛастика можна змінювати.

У векторних редакторах редагування зображення можна шляхом видалення об'єктів, які входять у зображення, повністю. І тому спочатку потрібно виділити об'єкт, та був виконати операціюВирезать.

Операцію зміни кольору можна здійснити з допомогою меню Палітра, що містить набір квітів, використовуваних під час створення чи малюванні об'єктів.

Текстові інструменти дозволяють додавати в малюнок і форматувати його.

Зміна шрифту тексту на малюнку. Для набору тексту можна використовувати різні шрифти. Шрифт є набір літер, цифр, символів і знаків пунктуації певного зовнішнього вигляду. Характеристики шрифту – назва (Times NewRoman,Arial,Courier New та інших.), величину і накреслення (звичайне,полужирное, курсив, підкреслений).

У растрових редакторах інструментом Напис (літера На панелі інструментів) створюються текстові області на малюнках. Установивши курсор будь-де текстовій області, можна запровадити текст.Форматирование тексту проводиться за допомогою панелі Атрибути тексту.

У векторних редакторах теж створювати текстові області для введення і форматування тексту. З іншого боку, написи до до малюнків вводяться у вигляді провиносок різної форми.

Масштабуючі інструменти в растрових графічних редакторах дають можливість збільшувати чи зменшувати масштаб уявлення об'єкта на екрані, не впливаючи у своїй з його реальні розміри. У збільшеному масштабі можна працювати з окремими пікселями, складовими зображення малюнка. Зазвичай такий інструмент називається Лупа.

У векторних графічних редакторах легко змінювати реальні розміри об'єкта з допомогою миші.


Комментариев нет:

Отправить комментарий